Together Alone: Onur, Ankara

Ne iş yapıyorsun? Bu COVID-19 sürecinde işinde ve iş pratiklerinde ne gibi değişiklikler oldu?

Çizerim ve zaman zaman üniversitelerde ders veriyorum. Aslında evden çalışmaya çok alışkınım hatta çok seviyorum ancak bu dönemde motive olmakta zorlanıyorum. Planladığım çoğu şey maalesef iptal oldu ya da ertelendi.

Günde ne kadar zamanın yolda geçiyordu? O kazancını verimli kullanabiliyor musun?

Şu anda çalıştığım yere yürüyerek 15 dakikada gidebiliyordum : (

Yeni hobilere/projelere başladın mı?

Çok ileride birer projeye dönüşebileceğini umarak, yazmaya ve müzik yapmaya başladım. İki konuda da şu anda çok kötüyüm.

En son fiziksel olarak kiminle, ne zaman görüştün? (Kargo görevlisi, eczacı, vb. dahil.) Arkadaşlarınla buluştuğun oluyor mu? Videochat ortamları (varsa) sosyalleşme ihtiyacını karşılayabiliyor mu?

En son marketteki kasiyeri gördüm. Maske yüzünden gözlüklerim buğulandığı için çıkartmıştım. Bir şeyleri yanlış gördüğüm ve okuyamadığım için kendisini biraz yordum.

Evi yakın olan arkadaşlarımı görüyorum ve bundan çok mutluyum. Videochat’ten hiç hoşlanmasam da bu dönemde (çok sık olmadığı müddetçe) iyi geliyor. Uzun zamandır görmediğim ve uzaktaki arkadaşlarımı da böylece kolayca görebileceğimi öğrenmiş oldum.

Bu süreçte yalnız olmamayı tercih eder miydin, yoksa halinden memnun musun?

Uzun süredir yalnız yaşıyorum. Yanımda biri olursa çok gerilirdim sanırım ama ev işlerini paylaşabilmek de fena olmazdı.

Karantina sürecinde yalnız olanlar için tavsiyelerin var mı?

Kol saati takın.